آشنایی با انواع دوره های خیاطی

0 171

متأسفانه بسیاری از افراد با انواع دوره های خیاطی آشنایی ندارند و نمیدانند دوره های خیاطی شامل چیست؛ بنابراین در این مقاله سعی شده است لیستی از دوره‌های خیاطی به‌همراه توضیحات درمورد هریک از آن‌ها ارائه دهیم تا بیشتر آشنا شوید؛ بنابراین اگر می‌خواهید در این هنر به جایگاه خوبی دست پیدا کنید و مهارت‌های خود را افزایش دهید، باید در دوره‌های مختلف خیاطی شرکت کنید. درحال‌حاضر سازمان‌های دولتی و خصوصی انواع دوره‌های خیاطی را برگزار می‌کنند که آموزشگاه خیاطی سحر در تهران هم یکی از این مراکز می‌باشد.

با انواع دوره های خیاطی آشنا شوید :

برای اینکه بتوانید در خیاطی کسب درامد کنید و موقعیت خود را تثبیت کنید، آشنایی با دوره‌های مختلف خیاطی بسیار مهم است؛ بنابراین نام این دوره‌ها به‌همراه توضیحات در زیر آمده و برای استفاده در اختیار شما قرارگرفته است.

آموزشگاه نازک دوزی در تهران

دوره نازک دوز زنانه

دوره نازک دوز زنانه در تهران یکی از اصلی‌ترین دوره‌های آموزش خیاطی می‌باشد که هر هنرجویی باید این دوره را بگذراند. در این دوره کوتاه اما کاربردی، همه چیزهایی را که باید درمورد خیاطی بدانید، یاد خواهید گرفت. به زبان ساده، این دوره می‌تواند یک هنرجوی مبتدی را با ابزار و وسایل مورداستفاده در خیاطی و نحوه کار با آن‌ها آشنا کرده و آموزش دهد.

دوره مانتو دوزی

دوره مانتو دوز

دوره مانتو دوز در تهران یکی از دوره‌هایی است که زمان کمتری می‌برد و نسبت به دوره‌های دیگر کاربرد بیشتری دارد. دوره دوخت مانتو یکی از محبوب‌ترین دوره‌هاست که با نحوه کشیدن الگوی مانتوها، طراحی و دوخت آشنا می‌شوید که پس از اتمام این دوره می‌توانید زیباترین مانتو‌های موجود در بازار را برای خود و یا دیگران بدوزید.

دوخت شلوار زنانه با چرخ خیاطی

دوره شلوار دوز زنانه

دوره شلوار دوز زنانه در تهران یکی از دوره‌هایی است که به‌دلیل استقبال زیاد در تمام آموزشگاه‌های خیاطی برگزار می‌شود. شما در این دوره با دوخت انواع شلوار آشنا می‌شوید. برای آموزش خیاطی شلوار به‌پیش نیازی احتیاجی نیست اما پیشنهاد می‌شود قبل از آن در دوره نازک دوز زنانه شرکت کنید.

دوره ضخیم دوزی زنانه در تهران

دوره ضخیم دوزی زنانه

یکی دیگر از انواع دوره‌های خیاطی، دوره ضخیم دوزی زنانه در تهران است. بسیاری از خیاطان که دوره آموزشی ضخیم دوزی زنانه را گذرانده‌اند به‌واسطه مهارت خود درامد بالایی کسب می‌کنند. هنرجو پس از آشنایی با الگو، دوخت لباس‌های ضخیم مثل کت ، پالتو، شنل و … را می‌تواند بیاموزد.

دوره لباس شب و عروس

دوره آموزش لباس شب و عروس در تهران، یکی از دوره‌های پیشرفته و یکی از پردرآمدترین دوره‌ها در بین تمام دوره‌های خیاطی است. برای شرکت در این دوره هنرجو باید دوره‌های نازک دوزی و ضخیم دوزی را گذرانده باشد.

دوره ژورنال شناسی

دوره آموزش ژورنال شناسی در تهران باهدف شناخت و الگوسازی انواع مدل‌ها از روی ژورنال برگزار می‌شود. ترسیم الگو، برش و دوخت برای هر مدل، از سرفصل‌های دوره آموزشی است که هنرجو در طول دوره به آن تسلط می‌یابد؛ و مدت آموزش این دوره در آموزشگاه خیاطی سحر بین 4 تا 6 ماه می‌باشد.

دوره طراحی لباس

دوره آموزش طراحی لباس با مدرک بین‌المللی در تهران می‌تواند دروازه‌ای برای علاقه‌مندان به ورود به دنیای مد و طراحی حرفه‌ای باشد؛ پس از شرکت در یک دوره آموزشی ارزشمند می‌توانید هر لباس شیک و زیبایی که می‌خواهید طراحی کنید. و در پایان خبر خوب اینکه این دوره هیچ پیش‌نیازی ندارد و فقط علاقه به دنیای مد لازم است داشته باشید.

دوره بافندگی

دوره آموزش بافندگی در تهران شامل آموزش بافندگی با میل و آموزش بافندگی با ماشین بافت می‌باشد. آموزشگاه خیاطی سحر نیز همانند دیگر دوره‌ها، دوره بافندگی را از مبتدی تا پیشرفته برای هنرجویان برگزار می‌کند.

دوره های آموزش خیاطی زنانه با ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای

آموزشگاه‌ خیاطی‌ سحر‌ با برگزاری‌ مستمر‌ انواع دوره های آموزش خیاطی از مبتدی تا پیشرفته تحت نظر‌ سازمان‌ فنی و حرفه‌ای‌ کشور و ارایه مدارک‌ معتبر‌ بین‌ المللی به هنرجویان گرامی خدمت‌ رسانی میکند . این مجتمع آموزشی با بیش ‌از‌ 30 سال سابقه‌ آموزشی توانسته است‌ به بهترین‌ آموزشگاه‌ خیاطی‌ در تهران تبدیل‌ شود‌ و نشان این جایگاه‌ نظرات هنرجویانی است‌ که از این خدمات‌ بهره‌ برده اند.

در آموزشگاه خیاطی سحر از چه متدهایی برای آموزش خیاطی استفاده میشود ؟

ما در آموزشگاه سحر با استفاده از جدیدترین متدهای روز و بر اساس ترکیب متدهای مولر، متریک و گرلاوین برای آموزش به هنرجویان استفاده میکنیم.

هزینه کلاس خیاطی در تهران

شهریه آموزشگاه خیاطی در تهران می‌تواند در مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت باشد، شایان ذکر است کلیه دوره‌ها با نرخ خیاطی زنانه 1402 مصوب سازمان فنی‌وحرفه‌ای برگزار می‌گردد و در پایان دوره و پس از شرکت در آزمون گواهینامه رسمی از این سازمان دریافت خواهید کرد. لازم به ذکر است آموزشگاه خیاطی سحر برای رفاه حال هنرجویان امکان پرداخت شهریه ها را به‌صورت اقساط فراهم کرده است . هزینه و قیمت کلاس آموزش خیاطی نسبت به تعداد ساعات دوره و آموزش شما بسیار کم است. جالب اینجاست در پایان دوره، بسیاری از هنرجویان لباس‌هایی دارند که ارزش مادی آن‌ها بیشتر از هزینه کلاس است.

دوره کامل خیاطی چند ماه است؟

شاید برای شما سؤال پیش بیاید که یک دوره کامل خیاطی چند ماه طول می‌کشد. این موضوع کاملاً به شما بستگی دارد که دوره‌های آموزشی را به چه صورت بگذرانید چون هر دوره‌ای مدت زمان خاص خودش را دارد؛ مثلاً مدت زمان دوره نازک دوزی 4 ماه است و یا دوره ژورنال شناسی بین 4 ماه تا 6 ماه می‌باشد.

کلاس آموزش خیاطی و هدف برگزاری دوره های آموزش خیاطی

هدف از برگزاری دوره های آموزش خیاطی در تهران آموزش هنرجویانی است که علاقه به رشته خیاطی بصورت واقعی دارند، و در آینده دوست دارند خیاطی را به عنوان یک شغل انتخاب کنند و در بازار کار مشغول شوند .و همچنین با در نظر گرفتن نیاز های جامعه و بازار کار رشته خیاطی بتوانند نیازهای خیاطی از روی الگو، برش و دوخت را در تولید برطرف سازند.

امروزه خیاطی جزو محبوب‌ترین و پردرآمدترین شغل‌ها در جهان محسوب می‌شود. این مسئله به این دلیل است که شاخه‌های مختلفی از این رشته وجود دارد که افراد می‌توانند بسته به علاقه خود در یکی از آن‌ها حرفه‌ای شده و به فعالیت خود در دنیای جذاب خیاطی ادامه دهند. برای وارد شدن به این حیطه کاری نیز ابتدا باید این هنر را یاد بگیرید که می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند تحصیل در رشته خیاطی، یادگیری از طریق دوره های آموزش خیاطی، یادگیری به‌صورت خودآموز و غیره این کار را انجام دهید. در ادامه درباره خیاطی، دوره های آموزشی خیاطی و مهم‌ترین سؤالات درباره آن صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

سخن پایانی

اکنون‌که با انواع دوره‌ های خیاطی آشنا شدید نتیجه می‌گیریم که هنر خیاطی دنیای گسترده‌ای دارد؛ بنابراین برای حرفه‌ای شدن و ورود به بازار کار و کسب درآمد لازم است در این دوره‌ها شرکت کنید و مهارت‌ها و تخصص‌های لازم را فرا بگیرید.

آموزشگاه خیاطی سحر با انواع دوره های خیاطی از ابتدا تا انتها با امکان پرداخت به صورت اقساطی در کنار شما خواهد بود. برای پیش ثبت‌نام در دوره های خیاطی روی دکمه زیر کلیک کنید.

ثبت نام در دوره های آموزش خیاطی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.