دوره بافندگی

دوره آموزش بافندگی

هنر بافتنی را میتوان به عنوان یکی از هنرهای صنایع دستی نام برد که با کمک دست و قلاب و از بهم پیوستن حلقه های کاموایی و تشکیل چنیدین حلقه در کنار هم آن را تبدیل به یک اثر هنری میکند. امروزه بافندگی همچنان محبوبیت خود را در بین افراد حفظ کرده است و به‌عنوان یک هنر دستی و فعالیت خلاقانه در سراسر جهان شناخته‌شده است. بافندگی برای بسیاری از افراد یک هنر و سرگرمی است که به آن‌ها امکان می‌دهد که خلاقیت خود را به کار بگیرند و از تولیدات خود لذت ببرند. ما در آموزشگاه خیاطی سحر دوره و کلاس آموزش بافتنی حرفه ای با ماشین بافندگی در تهران و همچنین بافندگی با دست را از مبتدی تا پیشرفته برای هنرجویان علاقه مند به این هنر را فراهم کرده ایم. مدت زمان دوره بافندگی 4 ماه می‌باشد و کلاسها یک روز در هفته تشکیل می‌گردد. لازم به ذکر است کلاسهای بافندگی در آموزشگاه بافندگی در تهران صرفا در پائیز و زمستان برگزار می‌گردد.

دوره آموزش بافندگی شامل دو رشته مجزا میباشد:

 1. آموزش بافندگی با قلاب یا دست (دومیل)
 2. آموزش بافندگی با ماشین بافت

دوره آموزش بافندگی با دست

دوره آموزش بافندگی با دست شامل چه مواردی میباشد؟

 1. طریقه اندازه‌گیری و سایزبندی
 2. آموزش سرانداختن و بافت ساده و کشباف و چند رنگ
 3. طریقه حلقه زدن و انواع یقه ها
 4. نقشه‌خوانی و شناخت مدل‌‌ها از روی ژورنال
 5. طریقه دوخت لباس بافتنی و اتو زدن

دوره آموزش بافندگی با ماشین

دوره آموزش بافندگی با ماشین در تهران شامل چه مواردی میباشد؟

 1. شناخت قسمتهای مختلف و ابزار و وسایل ماشین بافندگی
 2. کار از مبتدی با ماشین بافت (آموزش کار با دستگاه بافندگی)
 3. طریقه سر انداختن و بافتهای مبتدی
 4. شناخت انواع مدلها و کار با کارتهای مختلف ماشین
 5. بافت چند رنگ و توری و کشباف
 6. نحوه پیاده سازی انواع مدلهای بافت بر روی کارتهای مخصوص ماشین و در نهایت بافت
 7. آموزش انواع یقه ها و آستینها
 8. دوخت و اتوزدن لباس بافته شده
external
کادر آموزشی مجرب در آموزشگاه خیاطی سحر

کادر آموزشی مجرب

استفاده از اساتید مجرب و با تجربه در آموزشگاه خیاطی سحر از الویت های مهم و اولیه برای بالا بردن سطح دوره آموزش بافندگی میباشد تا آماده بازار کار شوید.
امکان آموزش ویژه شاغلین و دانشجویان

آموزش ویژه دانشجویان

به منظور فراهم آوردن بستر آموزش برای شاغلین و دانشجویان عزیز، آموزشگاه خیاطی سحر کلاس های ویژه متناسب با شرایط این هنرجویان دارد.
امکان پرداخت اقساطی برای تمامی دوره های آموزش خیاطی

پرداخت شهریه اقساطی

به منظور رفاه حال هنرجویان عزیز و گرامی، امکان پرداخت شهریه دوره بافتنی به صورت اقساط وجود دارد تا با آرامش خاطر در کلاس آموزشی شرکت نمایند.
امکان دریافت مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای بعد از به پایان رساندن دوره های خیاطی

دریافت مدرک بین المللی

هنرجویانی که دوره آموزش بافندگی را با موفقیت بگذرانند موفق به دریافت مدرک رسمی فنی و حرفه ای با اعتبار بین المللی خواهند شد.

ویژگی‌های دوره آموزش بافندگی در تهران

 1. امکان پرداخت شهریه دوره بافندگی به‌صورت اقساطی.
 2. دریافت مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای و قابل ترجمه برای ورود به بازار کار خارج از کشور.
 3. به‌منظور کیفیت آموزش، کلاس بافندگی در تهران به‌صورت نیمه خصوصی برگزار می‌شود.
 4. اهدای جزوه‌های کمک آموزشی به هنرجویان در پایان دوره.
 5. آموزش زیر نظر برجسته‌ترین اساتید کشور.

از چه طریق میتوانم در دوره آموزش بافندگی در تهران ثبت نام و شرکت کنم؟

برای آموزش بافتنی فنی حرفه ای و همچنین آموزش کار با دستگاه بافتنی میتوانید با کلیک بر روی دکمه ای که در پایین قرار دارد، وارد صفحه فرم ثبت نام آموزشگاه بافتنی در شمال تهران شوید و اطلاعات لازم را کامل کنید تا در اسرع وقت همکاران ما جهت راهنمایی و تکمیل ثبت نام با شما تماس حاصل کنند.

همچنین میتوانید در دیگر دوره های آموزش خیاطی به صورت حضوری شرکت کنید و مهارت های خیاطی را مانند دوره نازک دوز زنانه و دوره طراحی لباس زنانه و … را به صورت حرفه ای فرا بگیرید.

هزینه دوره بافندگی در سال 1402 چقدر است؟

با توجه به اینکه برگزار کننده اصلی این دوره های خیاطی در ایران سازمان فنی و حرفه ای است، هزینه و قیمت آموزش بافتنی با دست و یا ماشین بافندگی توسط این سازمان تعیین می شود. شهریه کلاس بافتنی و دیگر دوره های خیاطی آموزشگاه سحر با قیمت مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار میشود که بسیار مقرون به صرفه میباشد. همچنین شهریه و هزینه کلاس بافتنی در تهران نیز به صورت اقساطی در این مجموعه قابل پرداخت می باشد.

ارائه مدرک فنی و حرفه ای بعد از دوره بافندگی

آموزشگاه خیاطی سحر به عنوان بهترین آموزشگاه بافتنی در تهران دوره بافتنی در تهران را زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار میکند که هنرجویان بعد از اتمام دوره آموزش بافت با ماشین بافندگی و شرکت در آزمون، امکان دریافت این گواهینامه را دارند که قابل ترجمه برای ورود به بازار کار بین المللی میباشد.

در پایان دوره آموزش بافندگی در آموزشگاه بافندگی با ماشین در تهران چه مهارت هایی کسب میکنید؟

شما در پایان آموزش بافتنی با ماشین و یا دوره بافندگی علاوه بر آموزش کار با ماشین بافتنی و یا کار با ماشین بافندگی، میتوانید با آموزش انواع مدل های بافتنی با دست و همچنین آموزش بافت ژاکت زنانه با ماشین بافندگی برای خود و دیگران، آموزش بافت مانتو با ماشین بافتنی، انواع لباس های بافتنی زنانه و مردانه برای فصل پاییز و زمستان که شامل : کلاه بافتنی، شال گردن، ژاکت بافتنی، جوراب بافتنی، پیراهن و بلوز بافتنی زنانه، دخترانه و مردانه ببافید و از این هنر به کسب درآمد بپردازید.

در بافت با چرخ بافندگی مهارت و تجربه بسیار مهم است و برای به دست آوردن نتیجه بهتر نیاز به تمرین زیاد و به‌کارگیری استفاده از تکنیک‌های مختلف دارید. با شرکت در آموزشگاه بافندگی سحر می‌توانید مهارت لازم را فراگیرید.

سوالات متداول دوره بافندگی

بله، آموزشگاه خیاطی سحر زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای تمامی دوره های آموزش خیاطی را برگزار میکند. شایان ذکر است این گواهینامه بین المللی و قابل ترجمه و دارای تاییدیه جهانی می باشد.

بله. امکان پرداخت اقساطی وجود دارد و میتوانید از این امکان بهره‌مند شوید.

خیر. برای شرکت در دوره بافندگی به پیش نیازی احتیاج نیست و تمامی مراحل را از مبتدی تا پیشرفته فرا خواهید گرفت.

دوره آموزش بافتنی فقط در فصل های پاییز و زمستان برگزار میشود.

external